Офiцiйний сайт WOT

Акція «Братиславській-Брновской операція» 21.03.2014


  З 21 березня 10:00 (МСК) по 24 березня 9:30 (МСК) в World of Tanks пройде акція , присвячена річниці Братиславській- Брновской операції . Під час акції вас чекає:
Збільшений в півтора рази дохід на всій досліджуваній техніці , незалежно від типу , рівня і нації. Обов'язкова умова - потрапляння в топ- 10 своєї команди за кількістю набраного за бій досвіду.
 
Знижка 25 % на навчання і перенавчання екіпажу при рекрутуванні та пересадці на іншу техніку ( за кредити та ігрове золото).
 
Знижка 25 % на преміум спорядження ( Великі аптечки , Великі ремкомплекти і т. д.) при купівлі за ігрове золото і кредити .
 
Знижка 25 % на спорядження ( Аптечки , Ремкомплекти , Вогнегасники і т. д.).
 
Знижка 50 % на преміум танк Черчілль III .
 
Знижка 30 % на преміум танк Pz.Kpfw . IV Schmalturm .

 

                            

 

  Братиславсько- Брновска операція. історична довідка

Братиславсько- Брновска наступальна операція проводилася з 25 березня до 5 травня 1945 року. Метою операції було завершення визволення території Словаччини і розгром ворожого угруповання в районі міст Братислава і Брно. Захоплення Брно був важливий ще й тому , що це місто було великим військово - промисловим центром.

Радянські війська в операції були представлені силами 2 -го Українського фронту : 40- я і 53 -а армії , 7 -а гвардійська армія , 1 -а гвардійська кінно -механізована група , 5 -а повітряна армія , Дунайська флотилія , а також 1 - я і 4 -а румунські армії. Всього близько 340 тисяч чоловік , 240 танків і САУ , 6100 гармат і мінометів , 645 літаків.

З німецької сторони в битві брала участь 8 -а армія зі складу групи армій « Південь». Вона включала в себе 29 -й і 72 -й армійські корпуси і 57 -й танковий корпус. Повітряну підтримку забезпечував 4 -й повітряний флот. Загальна чисельність німецького угруповання - близько 200 тисяч осіб , 120 танків і штурмових гармат , 1800 гармат і мінометів , 145 літаків. Німецькі війська розраховували на потужну мережу оборонних споруд , що спиралися на природні перешкоди - річки і гірські кряжі . Ситуацію ускладнювало те, що багато річки розлилися і стали важкими для форсування .

Задум радянського командування передбачав головний удар 53-й і 7 -й гвардійської армій на Братиславу , Малацкі , Брно. Північніше, в напрямку на Тренчин , наносила допоміжний удар 40 - а армія.

У ніч на 25 березня передові загони радянських військ форсували річку Грон і захопили плацдарми , на які протягом дня були переправлені головні сили 7 -ї гвардійської і 53-й армій. 26 березня почала прорив у глибину кінно -механізована група . До 28 березня прорив досяг 40 км глибини і 135 км ширини по фронту . Дещо пізніше почала діяти 40 -а армія , в результаті чого ворожа оборона виявилася прорвана на всьому протязі.

1 квітня війська 7 -ї гвардійської армії вийшли до Братиславі . Місто було перетворене противником в надійний оборонний вузол , особливо потужний на східних околицях . Командувач фронтом віддав наказ обійти місто з північного заходу , щоб уникнути надмірних руйнувань при штурмі . Однак вуличні бої таки були , вони тривали протягом двох днів. До результату 4 квітня Братислава була повністю звільнена.

Розвиваючи наступ , радянські війська прорвали моравський оборонний рубіж і к 23 квітня вийшли на підступи до Брно. У цей час до складу 2 -го Українського фронту була повернута 6 -а гвардійська танкова армія , раніше брала участь у Віденській операції . Штурм Брно розпочався 26 квітня, і до кінця дня місто було звільнено . Після цього Червона армія почала подальший наступ в напрямку на Оломоуц , назустріч військам 4 -го Українського фронту з метою оточення німецької 1 - ї танкової армії. На цьому напрямі бої тривали до 5 травня.

За підсумками операції радянські війська повністю звільнили територію Словаччини , просунулися на 200 кілометрів і створили умови для подальшого наступу на Прагу.


джерело: worldoftanks
ВгоруВгору

:: ВСI НОВИНИ ::Другий загальний тест оновлення 0.9.5

Шановні гравці!

В рамках загального тесту став доступний спеціальний клієнт World of Tanks версії 0.9.5_test2, який призначений тільки для гри на тестовому сервері.

Що нового у версії 0.9.5?

Особисті бойові завдання - нові завдання, за виконання яких гравці зможуть отримувати різні нагороди аж до унікальних високорівневих танків. Основні відмінності від існуючих бойових завдань - безстроковість виконання і можливість вибрати, яку саме задачу виконувати.
Нова британська техніка: танки і ПТ-САУ *.
Три нових карти: «Міттенгард», «Загублене Місто», «Зимовий Руінберг»