Офiцiйний сайт WOT

C Днем Перемоги! 08.05.2014


 

 

                                

 

   C Днем Перемоги !

9 травня 1945 в 0:43 за московським часом закінчилася Велика Вітчизняна війна. Радянський Союз здобув перемогу над самим страшним і грізним ворогом в історії людства. З героїзму кожного радянського солдата склався великий подвиг , який назавжди залишиться в нашій пам'яті. Вітаємо всіх з Днем Перемоги! Бажаємо миру , спокою і благополуччя .

Окремо ми хочемо привітати ветеранів Великої Вітчизняної війни , побажати їм здоров'я та довголіття. Ми пам'ятаємо ваш подвиг і нескінченно вдячні за нього !

Що відчували солдати Червоної армії в день закінчення Великої Вітчизняної війни , можна дізнатися з їх спогадів:

Агальцов Болеслав Пилипович , 18 -а гвардійська танкова бригада , Чехословаччина :

    
Був травень , Берлін упав , і всі з дня на день очікували капітуляцію Німеччини. Але для нас фінал війни був такий: стоїмо близько танка , і в цей час лунає команда « До машин ! ». З'явилася група невідомих нам офіцерів ... вони наказали нам до вечора бути готовими до маршу . Вже потім ми дізналися про те , що скоїли 700 - кілометровий марш вздовж лінії фронту на захід від Берліна , спочатку на Познань , звідти за імперським шосе по досить-таки заплутаним дорогах пішли на Берлін , відхилилися наліво , і тільки тут з'ясувалося , що нас кинули на Чехословаччину , в Прагу ... Німецькі війська генерала - фельдмаршала Фердинанда Шернера намагалися прорватися , щоб здатися в полон західним союзникам. На річці Ельбі вже стояли американці , а нам вороги не хотіли здаватися ні за яких обставин. Це були в основному есесівські частини , ми їх не брали в полон , і вони нас , гвардійців , також ніколи не щадили . Ми осідлали ці рудні гори , поставили хороший заслін . Першими німці пустили власовців . До речі , вороги навіть почали бійку один з одним , хто повинен прорватися першим . Ми відбили всі атаки , вони ніяк не могли прорватися , тому були практично приречені. Проходи в горах були дуже вузькі , навколо гори , ми їх гарненько пригостили свинцем. Так ми зустріли Перемогу.

    
За матеріалами сайту iremember.ru

Борисов Михайло Федорович , артилерист ПТО 58 -ї мотострілецької бригади , Берлін:

    
З Берліна нас відвели в ліс, бо місто було перевантажений військами. Десь в ніч на 9- е піднялася дика стрілянина. А я спав у кузові машини. Хапаюся за автомат , вискакую . Думаю : десь німці висадили десант. З усіх боків збігаються хлопці , хто з автоматом , хто з пістолетом. Не знаємо , в чому справа. Біжить командир полку. Посмішка від вуха до вуха: «Хлопці , війна закінчилася ! Гітлерівці капітулювали ! » У кого що було , давай палити . А потім здалося мало , ми гармати розгорнули і по просіці бойовими снарядами лупили . За десятку снарядів випустили. А потім відкрили двері всіх складів . Одні збивають столи з неоструганних дощок , інші зі складів тягнуть все , що можна. Сіли за столи і відзначили День Перемоги. Хто як міг , і хто скільки міг. А потім почалася мирна , зовсім не легке життя .

    
А. В. Драбкин «Я бився з " Тиграми "»

Андрєєв Іван Іванович , 810 -й штурмовий Режіцкій авіаполк , Кенігсберг :

    
Війну закінчив під Кенігсбергом . Перше мій лист у 1945 -му році , коли закінчилася війна: « Мама , я залишився жити».

    
За матеріалами сайту iremember.ru

Зарубін Аполлон Григорович , протитанкова бригада резерву головного командування , Чехословаччина :

    
9 травня 1945 ми зустріли в Чехословаччині ... Зв'язківці повідомили : « Війна закінчилася ! Війна закінчилася ! » Всі відразу як заорут :« Ура ! »Ми тут же гармати від машин відчепили , станини розсунули , стовбури якомога вище задрали , і давай залп у бік німців ! Без всякої команди. Відлупцювати , знову команда: « Збирайся ». Зібралися , далі поїхали . Кілометрів 20-30 проїхали , зупинилися . Всі вже розслаблені , війна ж скінчилася ... Всі радіють , «ура» кричать , і тут на сусідній батареї вибух ... Там взвод пообідати зібрався , ну і Перемогу відзначити , а недалеко сільце було , в якій німці сиділи. Вони ( немци. - Прим. Ред.) Бачать : зібралися солдатики , раз - і кілька хв по ним ... Останній бій ми прийняли 11 травня. Йдемо , бачимо населений пункт і звідти - бах , бах , стрілянина йде . Відразу команда: « Розгорнутися , бойовий порядок прийняти». Прийняли . Разведвзвод спостерігає , намагається, дає вказівки , куди стріляти . Поки розвернемося , поки заслони зіб'ємо - німці вже на півсотні кілометрів втекли . Згортаємося і знову за ними. Так ми їх і гнали .

    
За матеріалами сайту iremember.ru

Короткін Юрій Георгійович , Тихоокеанський флот , підводник , Далекий Схід :

    
Я був у Владивостоці. У будинках всі вікна були розкриті , люди вийшли на вулиці і стукали від радості , хто чим міг , гуділи сирени , обіймалися незнайомі люди. Потім нас , курсантів , побудували по тривозі , і начальник Тихоокеанського училища контр -адмірал Євген Осипов вийшов на сцену і оголосив : «Товариші! Війна Велика Вітчизняна закінчилася. Ми перемогли » , - і ... впав. А наступного дня були його похорон. Не витримало радості адміральське серце. Він пройшов усю війну і за станом здоров'я його направили командувати училищем .

    
За матеріалами сайту veteran.by

Парфьонов Василь Микитович , 17 гвардійський штурмовий авіаполк , Заполяр'ї :

    
8 травня 1945 я заступив черговим по аеродрому . Сидимо - раптом вночі дзвінок: « Слухайте важливе повідомлення ». Я тримаю трубку , проходить 5 , 10 , 15 хвилин. Я задрімав , і раптом знову до трубки : « Слухайте важливе повідомлення ». І повідомляють: « Німеччина капітулювала ! » Прибіг черговий по аеродрому , приніс ящик з ракетами. Я схопив ракетницю , ми витягли ящик з командного пункту і давай палити ! До нас приєдналися чергові по стоянках . Стріляли зі своїх гвинтівок , автоматів. Потім вже гарнізон прокинувся. Кругом постріли , кругом стрілянина , ракети. Потім заговорив Мурманськ. Почали бухати важкі гармати . Весь гарнізон ожив ...

    
А. В. Драбкин «Я бився на Іл- 2 »

Кривов Георгій Миколайович , 1 -й танковий корпус , Східна Пруссія :

    
У травні місяці корпус вантажився на платформи для відправлення на війну з Японією. Погода була огидна . Сидимо в приміщенні вокзалу , згадуємо минулі бої. Раптом автоматна стрілянина. Потім гармата грюкнула . Всі замовкли , насторожилися . У чому справа ? Потім хтось із нас каже: «Німці ? » - «Ні . Війна скінчилася ». Вискочили з будівлі , а по всьому небу кулі виблискують . Війна закінчилася ! Я біжу на свій пост , дивлюся : хтось з віконця автомат виставив і палить від радості. Я вихопив у солдата гвинтівку і почав стріляти. Радість невимовна . Війна закінчилася !

    
А. В. Драбкин «Я бився на Т- 34 »

Спиридонов Іван Петрович , 319 -а стрілецька дивізія , Кенігсберг :

    
Коли ми прибули на передову , Берлін вже було взято. Пізніше я дізнався , що з півночі перекидалася велика бронетанкова частина німецьких військ , яка повинна була відрізати нас від Штеттина , поряд знаходилася коса Фріш- Нерунг , а на острові Рюген засіли німці , ворожі танкісти хотіли з'єднатися з ними. Тоді ж Жуков дав команду Рибалко з Австрії перекинути радянські механізовані частини . За ніч нас перекинули , і атакуючих німців розбили . Десь 8 травня в ніч піднялася страшна стрілянина і війна закінчилася. Я не можу вам передати словами , що я відчув. Всі раділи , після того як припинилася стрілянина , тиша стояла гробова : ні пострілів тобі , ні вибухів , ні нальотів , нічого , тільки пташки співають. Радість була велика , непередавана .


джерело: worldoftanks
ВгоруВгору

:: ВСI НОВИНИ ::Другий загальний тест оновлення 0.9.5

Шановні гравці!

В рамках загального тесту став доступний спеціальний клієнт World of Tanks версії 0.9.5_test2, який призначений тільки для гри на тестовому сервері.

Що нового у версії 0.9.5?

Особисті бойові завдання - нові завдання, за виконання яких гравці зможуть отримувати різні нагороди аж до унікальних високорівневих танків. Основні відмінності від існуючих бойових завдань - безстроковість виконання і можливість вибрати, яку саме задачу виконувати.
Нова британська техніка: танки і ПТ-САУ *.
Три нових карти: «Міттенгард», «Загублене Місто», «Зимовий Руінберг»