Офiцiйний сайт WOT

Танець з "Тиграми". Січень 1943 року 24.07.2012


12 січня 1943 війська Червоної Армії почали масштабну наступальну операцію під кодовою назвою «Іскра». В операції брали участь війська Ленінградського і Волховського фронтів. Метою наступу були розгром мгінскої і синявінскої угруповань противника і зняття блокади Ленінграда.

Незважаючи на запеклий опір гітлерівських військ, наступ РСЧА розвивалося досить успішно. До вечора 15 січня 1943 року війська двох фронтів вийшли з різних сторін до Робочого селища № 5. Тепер їх розділяла смуга місцевості завширшки всього близько кілометра. На цьому вузькому перешийку німці билися буквально за кожну п'ядь землі, постійно огризаючись контратаками.

Серед інших наших частин тут билася 136-та стрілецька дивізія генерал-майора Н.П. Сімоняка з доданим їй батальйоном легких танків Т-60. Цей танк був рухливою, слабо броньованої машиною, що важила близько 7 тонн і збройної 20-мм скорострільної гарматою ШВАК. Знаряддя це спочатку було авіаційним. Його снаряди мали високу початкову швидкість і непогано могли боротися з легко броньованою технікою противника. Середні танки Pz III і, тим більше, Pz IV пробивалися тільки в борту і на малих дистанціях. Важка техніка для Т-60 була практично невразливою. Однак 16 (за іншими даними - 18) січня в смузі дій 136-ї дивізії стався унікальний бій, в якому Т-60 зміг узяти гору над двома танками «Тигр».

На початку 1943 року ця німецька машина ще зберігала за собою звання найпотужнішого танка в світі. Далеко не кожне знаряддя могло впоратися з його 100-мм лобовою бронею. А осьД. Осатюк гармата «Тигра», розроблена на базі знаменитої 88-мм зенітки 8,8 cm FlaK 18/36/37, забезпечувала майже гарантоване пробиття якого радянського танка на дистанції близько 1000 метрів.

Здавалося б, «вагові категорії» Т-60 і «Тигра» абсолютно непорівнянні. Але у нашого легкого танка була одна перевага, яка і було блискуче використана екіпажем, - його маневреність.

Командиром танка Т-60 був старший лейтенант Дмитро Осатюк. За важелями сидів старшина Іван Макаренков. У його руках машина буквально «танцювала» на полі бою. Найвищий клас механіка-водія був необхідною умовою живучості радянської залізної «блохи».

И. Макаренков

Радянська піхота наступала на Робоче селище № 5. Осатюк, що вирвався на своєму танку вперед, виявив, що у фланг нашим частинам йдуть два гітлерівських «Тигра». Знаючи, що на узліссі неподалік зайняли позиції артилеристи, старший лейтенант наказав Макаренкову відвернути противника на себе. Т-60 зірвався з місця. Німці помітили його тільки тоді, коли машина була вже поруч. Осатюк дав чергу з гармати, цілячись по оглядовим приладам. Він не розраховував завдати серйозної шкоди - треба було просто засліпити, оглушити ворожих танкістів. Броньована «шкура» переднього «Тигра» бризнула снопами іскор. Макаренко різко розвернув танк, ідучи із зони досяжності ворожого знаряддя. І знову 20-мм снаряди хльоснули по ворогу. «Тигр» почав повертати башту в бік настирливої радянської «комашки». Т-60, виписуючи хитромудрі петлі, вислизав з лінії вогню, збивав з пантелику ворожих навідників. Спочатку один, а потім і другий танк гітлерівців захопилися полюванням на машину Осатюка. Т-60 постійно маячив на межі їх видимості, стьобаючи німецькі машини чергами. Жодного небезпечного попадання «Тигри», звичайно, не отримали. Але радянський танк був як настирлива муха, яку так хотілося прихлопнути!

Вензелі смертельного танцю вели противника все ближче до позицій радянських гармат. Перед самою опушкою Т-60 різко звернув. «Тигр» розвернувся слідом за ним, підставляючи борту артилеристам, що вже прицілилися. Бронебійний снаряд пробив моторне відділення. «Тигр» спалахнув. Ще через кілька хвилин другий ворожий танк також виявився в зоні досяжності артилерійського вогню. Йому потрапили в башту і розбили ходову частину.

За цим дивним боєм спостерігало командування танкової бригади. Завдяки цьому він не перетворився у фронтову легенду, а був офіційно зафіксований і підтверджений. Дмитро Осатюк та Іван Макаренков були представлені до звання Героя Радянського Союзу. А їх «танець з« Тиграми »став свого роду вершиною бойового шляху легкого танка Т-60.

Обговорити на форумі


джерело: worldoftanks.ru
ВгоруВгору

:: ВСI НОВИНИ ::Другий загальний тест оновлення 0.9.5

Шановні гравці!

В рамках загального тесту став доступний спеціальний клієнт World of Tanks версії 0.9.5_test2, який призначений тільки для гри на тестовому сервері.

Що нового у версії 0.9.5?

Особисті бойові завдання - нові завдання, за виконання яких гравці зможуть отримувати різні нагороди аж до унікальних високорівневих танків. Основні відмінності від існуючих бойових завдань - безстроковість виконання і можливість вибрати, яку саме задачу виконувати.
Нова британська техніка: танки і ПТ-САУ *.
Три нових карти: «Міттенгард», «Загублене Місто», «Зимовий Руінберг»