Офiцiйний сайт WOT

Сірі кардинали європейського танкобудування 10.12.2015


Перед Другою світовою війною Чехословаччина була однією з провідних танкових держав у світі. У 1939 році, після окупації Німеччиною, вона цього статусу позбулася. Але наймогутніший чехословацький військово-промисловий комплекс продовжував працювати і у воєнні роки. Тут будували знамениті протитанкові самохідки Marder і Jagdpanzer 38 (t) (помилково званий Hetzer), збирали корпуси «Королівських тигрів». Так, забезпечуючи потреби своєї армії, Німеччина мимоволі створила всі умови для того, щоб після звільнення Чехословаччина знову змогла претендувати на місце у «вищій лізі» танкобудування.

Вже до осені 1945 року, через лічені місяці після війни, чехословацькі військові й конструктори розгорнули бурхливу діяльність у сфері бронетанкової техніки. Результати їхньої праці поєднують в собі багатий особистий досвід, а також вдалі рішення радянської та німецької шкіл танкобудування. На жаль, запустити більшість з них в серійне виробництво у Чехословаччині не вийшло з економічних і політичних причин.

Про найцікавіші танки чехословацьких конструкторів: від колісно-гусеничного первістка до універсальної машини початку 50-х років - в нашому короткому огляді.

Kolohousenka KH.50

Первісток чехословацької танкової промисловості. Був розроблений спільними зусиллями компаній Ringhoffer, Laurin & Klement і Breitfeld-Danek. Перші два шасі, побудовані в 1923 році, створили на базі рішень німецького трактора Hanomag WD-50PS. Машину оснастили колісним рушієм, що опускається, конструкції німецького інженера Генріха Фольмера. Двигун танка також був німецького виробництва. Як озброєння конструктори збиралися використовувати 37-мм гармату, встановлену в одномісній вежі.

Завдяки колісно-гусеничному рушію KH.50 перевершував звичайні танки-сучасники по запасу ходу, ресурсу ходової частини і швидкості. Разом з тим обрана схема рушія вийшла складною. Слідом за двома KH.50 було виготовлено два поліпшених зразка, позначених KH.60, і один KH.70. Інженерам вдалося поліпшити характеристики машини, але танк все одно виходив занадто важким і складним.

Роботи над сімейством Kolohousenka припинили в 1929 році. Два танки KH.60 було продано в СРСР, KH.70 - до Італії. Нові власники вивчили їх і прийшли до того ж висновку, що і їх чехословацькі колеги: дана конструкція інтересу для розвитку не представляє.

 

Автор тексту - Юрій Пашолок за участю Юрія Тінтери (Jiri Tintera) і Франтішека Роцкота (František Rozkot), Чехія

 

 

 


джерело: worldoftanks.ru
ВгоруВгору

:: ВСI НОВИНИ ::Другий загальний тест оновлення 0.9.5

Шановні гравці!

В рамках загального тесту став доступний спеціальний клієнт World of Tanks версії 0.9.5_test2, який призначений тільки для гри на тестовому сервері.

Що нового у версії 0.9.5?

Особисті бойові завдання - нові завдання, за виконання яких гравці зможуть отримувати різні нагороди аж до унікальних високорівневих танків. Основні відмінності від існуючих бойових завдань - безстроковість виконання і можливість вибрати, яку саме задачу виконувати.
Нова британська техніка: танки і ПТ-САУ *.
Три нових карти: «Міттенгард», «Загублене Місто», «Зимовий Руінберг»